Extempore Dobrnič 2018

V soboto , 22. septembra 2018, sta Kulturno turistično Društvo Dobrnič in Društvo likovnikov Trebnje organizirala slikarsko delavnico Extempore Dobrnič 2018 z naslovom Že skoraj pozabljeno.

V okviru široko zasnovane teme so slikarji slikali krajino, stare predmete ali zgradbe ter druge vrednote, ki lahko z etnografsko-etnološkega stališča izginejo v pozabo.

Aktivni udeleženci so bili tudi štirje učenci Podružnične šoe Dobrnič Nika Rostohar, Zoja Avbar, Mojca Mohorčič in Žan Pograjc.

Oglejte si fotografiji.

Sprejem prvošolarjev

Prvi šolski dan je za nami. Prvošolarje smo slavnostno sprejeli v telovadnici. Vse navzoče so nagovorili ravnatelj Osnovne šole Trebnje Rado Kostrevc, podžupan Občine Trebnje dr. Jože Korbar ter vodja za družbene dejavnosti na Občini Trebnje mag. Žiga Zaplotnik.

1. šolski dan

Spoštovani,

v ponedeljek, 3. 9. 2018, se pričenja novo šolsko leto. Učenci od 2. do 5. razreda pridite v šolo ob 8.10. S seboj prinesite pisalo, beležko in šolske copate. Pouk bo potekal 5 šolskih ur.

Jutranjega varstva ne bo, organizirano bo varstvo od 6.45. Za vse prijavljene učence bosta pripravljeni malica in kosilo. Po končanem pouku bo podaljšano bivanje.

Vozni red šolskih avtobusov je objavljen na spletni strani matične šole.

Sprejem prvošolcev bo ob 9.45.

Želimo vam uspešno šolsko leto.

Vodja podružnične šole

Ana Kastigar

Pri čebelarju

V torek, 15. 5. 2018, so prvošolci obiskali čebelarja Vinka Novaka.

Sprejel jih je pri čebelnjaku, nedaleč od šole, oblečen v zaščitno obleko. Poskrbel je za varnost otrok, saj se je iz kadilnice že valil dim. Poudaril je, da ne smejo kriliti z rokami, če prileti čebela. Povedal je, da so čebele pridne in potrebne žuželke za ljudi in rastline. Opisal jih je in predstavil njihovo življenje in delo. Pokazal je postopek točenja medu. Poleg masla  ga je otrokom namazal na kruh. Cvetlični med  je  bil zelo sladek. Čebelarju so postavili še nekaj vprašanj, se mu zahvalili in se polni novih spoznanj vrnili v šolo.

V učilnici so strnili svoje vtise, rešili slikovno križanko, narisali sliko in zapisali. Takih dni, preživetih v naravi, si učenci želijo več.

Bojana Kastigar

Stavka zaposlenih v sredo, 14. 2. 2018

OBVESTILO!

V sredo, 14. 2. 2018, poteka splošna stavka Sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Slovenije. V skladu z Zakonom o stavki izvajamo minimalni delovni proces, ki zagotavlja varnost ljudi in premoženja. Za vse učence se dežurstvo izvaja v matični šoli, podružnične šole so zaprte. Vhodi za učence v šolsko stavbo matične šole so zaprti, v šolsko stavbo se vstopa skozi SLUŽBENI VHOD.

Prosim, da ob vstopu v šolsko stavbo sledite navodilom stavkovnega odbora, za vse ostale informacije pa se obrnite na dežurnega učitelja oz. stavkovno stražo.

Ravnatelj

Rado Kostrevc

Trebnje, 12. 2. 2018

Proslava od dnevu samostojnosti in enotnosti

V sredo, 20. 12. 2017, smo v sodelovanju s Kulturno turističnim društvom Dobrnič izvedli kulturno prireditev ob dnevu samostojnosti in enotnosti. V bogatem kulturnem programu so nastopili učenci PŠ Dobrnič in Veseli Dolenjci.

V prvem delu smo predstavili decembrske praznike, jih obogatili z deklamacijami, petjem, plesom in dramsko igro. V nadaljevanju smo slovesno proslavili dan samostojnosti in enotnosti. Združili so se otroci otroškega pevskega zbora in člani narodno-zabavne zasedbe.

Po kulturnem programu so za prijeten uvod v praznično razpoloženje poskrbeli Veseli Dolenjci.

Tradicionalni slovenski zajtrk 2018

V petek, 17. 11. 2017, smo ob dnevu slovenske hrane izvedli Tradicionalni slovenski zajtrk. Poudarili smo pomen zagotavljanja hrane iz lokalnega okolja. Naša gostja je bila gospa Nada Marn z ekološke kmetije iz Jezera pri Trebnjem. Najprej smo poskusili zelenjavni in jagodni skutni namaz. Nato je sledil zajtrk: črni kruh, maslo, med, mleko in jabolko.

Oglejte si fotografije

A. Kastigar

MIZKS splet noga obcina noga ric noga zrss

MINISTRSTVO ZA IZOBRAŽEVANJE, ZNANOST IN ŠPORT