Pri čebelarju

V torek, 15. 5. 2018, so prvošolci obiskali čebelarja Vinka Novaka.

Sprejel jih je pri čebelnjaku, nedaleč od šole, oblečen v zaščitno obleko. Poskrbel je za varnost otrok, saj se je iz kadilnice že valil dim. Poudaril je, da ne smejo kriliti z rokami, če prileti čebela. Povedal je, da so čebele pridne in potrebne žuželke za ljudi in rastline. Opisal jih je in predstavil njihovo življenje in delo. Pokazal je postopek točenja medu. Poleg masla  ga je otrokom namazal na kruh. Cvetlični med  je  bil zelo sladek. Čebelarju so postavili še nekaj vprašanj, se mu zahvalili in se polni novih spoznanj vrnili v šolo.

V učilnici so strnili svoje vtise, rešili slikovno križanko, narisali sliko in zapisali. Takih dni, preživetih v naravi, si učenci želijo več.

Bojana Kastigar

Stavka zaposlenih v sredo, 14. 2. 2018

OBVESTILO!

V sredo, 14. 2. 2018, poteka splošna stavka Sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Slovenije. V skladu z Zakonom o stavki izvajamo minimalni delovni proces, ki zagotavlja varnost ljudi in premoženja. Za vse učence se dežurstvo izvaja v matični šoli, podružnične šole so zaprte. Vhodi za učence v šolsko stavbo matične šole so zaprti, v šolsko stavbo se vstopa skozi SLUŽBENI VHOD.

Prosim, da ob vstopu v šolsko stavbo sledite navodilom stavkovnega odbora, za vse ostale informacije pa se obrnite na dežurnega učitelja oz. stavkovno stražo.

Ravnatelj

Rado Kostrevc

Trebnje, 12. 2. 2018

Proslava od dnevu samostojnosti in enotnosti

V sredo, 20. 12. 2017, smo v sodelovanju s Kulturno turističnim društvom Dobrnič izvedli kulturno prireditev ob dnevu samostojnosti in enotnosti. V bogatem kulturnem programu so nastopili učenci PŠ Dobrnič in Veseli Dolenjci.

V prvem delu smo predstavili decembrske praznike, jih obogatili z deklamacijami, petjem, plesom in dramsko igro. V nadaljevanju smo slovesno proslavili dan samostojnosti in enotnosti. Združili so se otroci otroškega pevskega zbora in člani narodno-zabavne zasedbe.

Po kulturnem programu so za prijeten uvod v praznično razpoloženje poskrbeli Veseli Dolenjci.

Tradicionalni slovenski zajtrk 2018

V petek, 17. 11. 2017, smo ob dnevu slovenske hrane izvedli Tradicionalni slovenski zajtrk. Poudarili smo pomen zagotavljanja hrane iz lokalnega okolja. Naša gostja je bila gospa Nada Marn z ekološke kmetije iz Jezera pri Trebnjem. Najprej smo poskusili zelenjavni in jagodni skutni namaz. Nato je sledil zajtrk: črni kruh, maslo, med, mleko in jabolko.

Oglejte si fotografije

Dan varnosti

V petek, 20. 10. 2017, so imeli vsi učenci tehniški dan. Gasilci PGD Dobrnič so sodelovanje za izvedbo dneva varnosti zelo odgovorno prevzeli. Pripravili so štiri postaje, na katerih so mentorji prikazali mobilno prvo pomoč, gasilski kviz, ogled novega gasilskega tovornjaka in prikaz gašenja gorečega olja na štedilniku.

Hvala PGD Dobrnič za njihovo pripravljenost in vzorno sodelovanje.

3. pohod podružničnih šol na Lisec

V četrtek, 12. 10. 2017, smo imeli že 3. pohod  podružničnih šol Osnovne šole Trebnje. Učenci prvih in drugih razredov vseh treh podružničnih šol so se zbrali v Dobrniču. Po uvodnem pozdravu in pesmi so se povzpeli na Lisec. Med vzponom po gozdu so opazovali spremembe, ki jih je pričaral jesenski čas. Na cilju so pomalicali. Nato sta jih Tamara Teršič in Zoran Gričar, ki se ukvarjata s permakulturo in se trudita k udejanjanju le-te v vsakdanjem življenju, ozavestila o pomenu okolju prijazne pridelave hrane in skrbi za okolje. Gostitelja sta učencem na konkretnih primerih pokazala, kako lahko preprečimo erozijo zemlje in zakaj je dobro rastline posaditi pod zastirko. Učenci so preizkusili, kakšna je razlika med zemljo, ki je bila pokrita z zastirko, in med tisto, ki ni bila. Opazovali so tudi mravljišče. Polni novih spoznanj ob opazovanju nežive in žive narave so se pohodniki vrnili v dolino. Pred šolo so se poslovili in si obljubili, da se kmalu spet vidijo.

Za zanimive urice, ki smo jih preživeli v naravi, se zahvaljujemo gostiteljema na Liscu.

K. Livk, B. Kastigar

Permakulturna učilnica v naravi na Liscu

V petek, 13. 10. 2017, so učenci 4. razreda sodelovali pri vzpostavitvi permakulturnega poligona na Liscu. Gostitelja Tamara in Zoran sta pripravila didaktično igro za spoznavanje rastlin. Sadili so drevesa in maline ter uredili gomilasto gredo. Oglejte si slike.

M. Škufca Langus

MIZKS splet noga obcina noga ric noga zrss

MINISTRSTVO ZA IZOBRAŽEVANJE, ZNANOST IN ŠPORT