53. Državno tekmovanje iz znanja matematike

V soboto, 22. 04. 2017, je v Osnovni šoli potekalo tekmovanje za Zlato Vegovo priznanje. Tekmovanja se je udeležilo 113 učencev. Pred pričetkom tekmovanja je bil kratek kulturni program. Predstavile so se Trebanjske junior mažorete in trije deklamatorji Alina Gričar, Zala Perpar in Filip Perpar. Pozdravni nagovor je imel ravnatelj Rado Kostrevc. V matematičnem tekmovanju so našo šolo zastopali:

1. r., Benjamin Agnič
  2. r., Zala Perpar in Gašper Ozimek
  3. r., Tilen Vavtar in Katja Anžlovar
  4. r., Aljaž Smolič, Nik Zupančič, Neža Hočevar, Lea Jarm in Lenart Pustovrh
  5. r., Samuel Pate

Nekaj slik s tekmovanja si lahko pogledate tukaj.

In še zahvala naslednjim donatorjem:

• Kmetija Uhan
  • Ekološka kmetija Zabukovec
  • DZS
  • Papirnica Pingo
  • TIC Trebnje
  • Art pro

Aktiv matematikov OŠ Trebnje

Izziv projekta YOUth START Vrednost odpadkov

V petek, 21. 4. 2017, so imeli učenci 3. c in 3. r. PŠ Dobrnič tehniški dan. Oba oddelka sta vključena v projekt YouthStart, kjer je prednostna naloga razvijati podjetnostno kulturo. Eden od izzivov tega projekta je ravno tehniški dan z naslovom Vrednost odpadkov. Učenci so izdelovali nove izdelke iz odpadkov.

Oglejte si fotografije.

B. Hrovat in A. Kastigar

Uradni rezultati državnega tekmovanja iz znanja Vesele šole

Znani so uradni rezultati šolskega tekmovanja iz znanja Vesele šole. Srebrno priznanje so si s svojim znanjem priborili: Bine Šmid, Rožle Ratajec, Jure Korelec, Maša Kapl, Marja Klarič, Klara Fluher, Ela Fišter, Neža Hočevar, Kaja Mandelj, Aljaž Smolič, Iza Frankovič, Jan Šporin in Klara Kozlevčar.

Vsem tekmovalcem čestitamo.

Juhuhu! Končno na Lisco pri Sevnici!

Sobota, 22. 4. 2017, se je za mnoge učence Osnovne šole Trebnje izkazala za prav poseben dan. Nekateri so se udeležili državnega tekmovanja za zlato Vegovo priznanje, ki je letos potekalo prav v naši osnovni šoli, drugi pa so se odpravili še na zadnji letošnji pohod planinskega krožka.

Bil je prelep, topel, sončen dan. Končno. Po dveh neuspelih poskusih, ko smo morali zaradi slabega vremena v zadnjem trenutku odpovedati pohod na Lisco, nam je svetovni dan Zemlje postregel z vremenom, ki smo si ga lahko le želeli. Pravo darilo za zaključni pohod.

Pohod na Lisco se je izkazal za enega od najlepših v tem šolskem letu. Lepo vreme, prelep pogled na okoliške hribe (tudi na Kum, ki je bil destinacija našega prejšnjega pohoda) in reko Savo ter nenazadnje pester izbor odličnih palačink v Tončkovem domu na Lisci. Nekateri učenci so si privoščili tudi palačinke Melanija, ki so poimenovane po nekdanji sevniški domačinki, današnji ženi predsednika Združenih držav Amerike Donalda Trumpa. Pravijo, da so bile odlične. Predlagamo, da se o tem prepričate sami.

Še pred tem pa si privoščite sprehod po eni od markiranih poti ali pa se celo preizkusite v plezanju. Vse to vam ponuja Lisca. Dolgo smo čakali na pohod na Lisco, a sta se čakanje in vztrajnost še kako izplačala.

Oglejte si fotografije.

A. Kastigar in Z. Simeunić

Tehniški dan za 7. razred: Ogled proizvodnje v tovarni Dana in delavnice na Srednji strojni šoli Novo mesto

V torek, 18. 4. 2017, so imeli učenci 7. razreda tehniški dan. Z avtobusom so se eni najprej odpeljali v Novo mesto na šolski center, drugi pa na Mirno v tovarno Dana. Po končanem ogledu in delavnicah sta se skupini zamenjali.

Oglejte si slike.

Preberite več: Tehniški dan za 7. razred: Ogled proizvodnje v tovarni Dana in delavnice na Srednji strojni šoli...

Zbiralna akcija papirja - april 2017

Zbiralna akcija papirja se je končala. Hvala vsem, ki ste nam pripeljali papir. Uspelo nam je zbrati ponovno zelo lepo količino papirja - 39785 kg. V zadnjem terminu smo nabrali kar 17956 kg.

V letošnjem šolskem letu smo v dveh zbiralnih akcijah zbrali 85931 kg papirja.

Z novim rekordom šole je zmagal 9. d. Zbrali so 11322 kg. Drugi je 9. a s 4967 kg, tretji pa 9. b s 3664 kg.

Tudi letos objavljamo lestvico prve in druge akcije zbranega papirja, kot smo to prvič storili lani. Prvo in drugo mesto sta zasedla 9. d in 9. a. Med njima je bila minimalna razlika. Prvi so prinesli 15943 kg, drugi pa 15796 kg. 3. mesto je zasedel 9. b z 8344 kg.

Če ste kje opazili kakšno napako, pišite na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., da preverimo in popravimo (do ponedeljka).

Lestvica za izplačilo ostaja enaka kot zadnja leta.

S. Pristavnik

Preberite več: Zbiralna akcija papirja - april 2017