Revialni tekmi - učitelji učenci (nogomet) in učiteljice učenke (odbojka)

Na zadnji šolski dan smo ponovno odigrali revialni tekmi v nogometu in odbojki.

Najprej smo stopili na igrišče učitelji in učenci ter se pomerili v nogometu. Tekma je bila odlična, saj smo oboji pokazali lepo igro. Po začetnem naletu učencev smo učitelji začeli igrati boljše in povedli preko Smiljana Pristavnika, ki je  s strelom med nogami matiral vratarja. Učenci do konca tretjine niso prišli do izrazite priložnosti. V drugi tretjini je igra potekala pred obema goloma, edini gol pa je 15 s pred koncem tretjine dosegel vratar učencev Ermin Karajbić, ko je s sredine igrišča zelo lepo zadel v oddaljeni kot. Na začetku zadnje tretjine so učenci že po nekaj sekundah zadeli. Strelec je bil Matic Zoran, ki je s strelom od daleč presenetil vratarja učiteljev. Do konca tekme je padel še en gol. Dosegel ga je Smiljan Pristavnik, ki je odvzel žogo, preigral vratarja in postavil končni rezultat 2 : 2.

V odbojkarski tekmi so se učiteljice pomerile z učenkami 8. r. Oboje so prikazale lepo igro, vendar so bile učiteljice veliko boljše od učenk in jih brez težav premagale z 2 : 0  (25 : 12, 25 : 5 ).

Tako se je končalo še eno druženje zaposlenih na šoli in učencev. Piko na i pa so dodali še ostali učenci, ki so glasno spodbujali svoje sosošolce. Takšno vzdušje si lahko na vsaki športni prireditvi samo želijo.

Slike si lahko ogledate tukaj.

S. Pristavnik

Proslava

V četrtek, 22. junija 2017, smo imeli na Osnovni šoli Trebnje proslavo v počastitev 26. obletnice državnosti in zaključno prireditev šolskega leta 2016/17.

Prireditev sta pripravili učiteljici Barbara Štih in Tadeja Doles Rogelj, za sceno je poskrbela učiteljica Manja Hren, nastopali pa so učenci Osnovne šole Trebnje s plesnimi in glasbenimi točkami. Z besedo sta prireditev povezovala učenca Manca Rajnar in Jakob Lavrič. Sodelovala je tudi Glasbena šola Trebnje.

Učenci, ki so dosegli srebrna in zlata priznanja na državnih tekmovanjih iz znanja na različnih področjih, so prejeli tudi knjižne nagrade. Prav tako so prejeli nagrade športniki, ki so na državnih tekmovanjih v šolskem letu 2016/17 dosegli 1., 2. ali 3. mesto. Učencem so čestitali mentorji in ravnatelj.

Za zaključek je bil predstavljen poučen, a zabaven šolski muzikal MAŠA in Tjaša v izvedbi NEŽE PANČUR NESSY, SIMONE BENKO, avtorja glasbe DAMJANA PANČURJA (glasbeni producent, aranžer)  in avtorja besedila IGORJA PIRKOVIČA ( pesnik in urednik oddaje Tednik na Rtv Slo).

Pri medijskem krožku učenci postajajo pravi snemalci

Učenci medijskega krožka so bili v juniji aktivni na štirih medijskih delavnicah pod vodstvom Tomaža Pavkoviča, pedagoga, ki se ukvarja s filmsko in video dejavnostjo.

Da so se srečali z njim in bili aktivni tudi kot snemalci najprej na valeti, nato na srečanju mladih likovnikov ter nazadnje še na na proslavi ob dnevu državnosti ter zaključni prireditvi šolskega leta na naši šoli, se iskreno zahvaljujemo Mojci Femec, vodji JSKD OI Trebnje.

Pridobljeno znanje bodo poglabljali tudi v naslednjem šolskem letu.

1. šolsko tekmovanje iz sestavljanja Rubikove kocke

V torek, 20. 6. 2017, smo na šoli izvedli 1. šolsko tekmovanje iz sestavljanja Rubikove kocke. Tekmovalo je 12 učencev: Žan Vencelj, Dejan Kralj, Aleš Glavan, Domen Stražišar, Katja Anžlovar, Domen Anžlovar, Aljaž Smolič, Nik Anžlovar, Tilen Vavtar, Urh Keržan in  Jure Medvešek.

Čas sestavljanja so si tekmovalci merili s pomočjo računalnikov. Njihova spretnost je občudovanja vredna, saj so morali veliko trenirati, da so prišli do take hitrosti pri sestavljanju.

Preberite več: 1. šolsko tekmovanje iz sestavljanja Rubikove kocke

SPREJEM NAJUSPEŠNEJŠIH UČENCEV V ŠOLSKEM LETU 2016/2017 PRI ŽUPANU OBČINE TREBNJE

Župan Občine Trebnje je v petek, 16. 6. 2017, pripravil tradicionalni sprejem za najuspešnejše učence in njihove mentorje iz osnovnih šol Trebnje in Veliki Gaber ter glasbene šole Trebnje. Na sprejem so bili povabljeni učenci, ki so v šolskem letu 2016/2017 dosegli odlične rezultate na področju znanja, športa in glasbe. Učenci so poleg čestitk v spomin prejeli knjižne in praktične nagrade.

Preberite več: SPREJEM NAJUSPEŠNEJŠIH UČENCEV  V ŠOLSKEM LETU 2016/2017 PRI ŽUPANU OBČINE TREBNJE

Sudoku

Na šoli smo v četrtek, 15. 6. 2017, prvič izvedli tekmovanje Sudoku. Odziv učencev je bil dober. Najhitrejših 10 učencev prvega kroga tekmovanja se je uvrstilo v polfinale. V finale pa se je nato v drugem krogu uvrstilo 5 učencev, ki so se borili za prva tri mesta. Prvo mesto je dosegel Nejc Može iz 7. d oddelka, drugo mesto Peter Kotar iz 7. c oddelka, tretje pa Eva Omahen iz 6. b oddelka.

Preberite več: Sudoku

podariMalico logo oranžen