Slovo generacije 2009-2018

GEN rimski 18 591V četrtek, 14. 6. 2018, so se z valeto poslovili učenci generacije 2009—2018. Ostalim učencem Osnovne šole Trebnje so se v spomin zapisali tudi s posebno pozornostjo v njihovem zadnjem tednu pouka. Vsem učencem od 1. do 8. razreda so razdelili bombone in jim s tem polepšali dan. Tako so na svoj način nadaljevali tradicijo, s katero je pričela predhodna generacija učencev 9. razreda.

Ob njihovem slovesu na valeti je ravnatelj Rado Kostrevc tako njim kot tudi njihovim staršem in učiteljem namenil naslednje besede:

Preberite več: Slovo generacije 2009-2018

Proslava

V petek, 22. junija 2018, smo imeli na Osnovni šoli Trebnje proslavo. Z njo smo počastili prihajajoči praznik dan državnosti, ob tem pa ne smemo pozabiti tudi na uspešen zaključek šolskega leta, kajti počitnice že čakajo na nas.

Prireditev sva pripravili Mojca Pekolj in Brigita Nadrih. Program sta povezovala Rebeka Zaletelj in Nejc Zoran.

Nastopali so učenci naše šole, program pa so obogatili še pripadniki Slovenske vojske, folklorna skupina Kres in skrita gostja Irena Tratnik Dosso. Zaigrali so nam člani komorne skupine Glasbene šole Trebnje ter Hana Kanc in Jan Jarc. Zaplesale so mažorete in učenke ritmične gimnastike. Učenci so deklamirali pesmi in uganke Otona Župančiča, našega pesnika, dramatika in prevajalca, saj letos obeležujemo 140 let njegovega rojstva. Z govorom je svoj del k mozaiku dogajanja dodal tudi ravnatelj šole Rado Kostrevc.

Učenci, ki so dosegli srebrna in zlata priznanja na državnih tekmovanjih iz znanja na različnih področjih, so prejeli tudi knjižne nagrade. Prav tako so prejeli nagrade športniki, ki so na državnih tekmovanjih v šolskem letu 2017/18 dosegli 1., 2. ali 3. mesto. Učencem so čestitali mentorji in ravnatelj.

Prireditev smo zaključili s pesmijo. Gospa Irena in pevski zbor sta nam zapela pesmi Malo miru in Leteti. Zdaj pa je čas, da šolske torbe pospravimo in si napolnimo počitniške malhe z nekaj brezskrbnosti, igre, druženja, potepanji.

In letim, kar letim tja do sonca,

Obliva veselje me, grem še naprej.

Kakor pika je svet, ne preseže začrtanih mej …

Melodija prelepa se sliši samo še za me.

Mojca Pekolj in Brigita Nadrih

Revialna tekma v odbojki in v nogometu - junij 2018

Tudi letos smo na naši šoli ob koncu šolskega leta organizirali tradicionalno tekmo med učiteljicami in učenkami v odbojki in med učitelji in učenci v nogometu. Devetarji se s tem dokončno poslovijo od nas. Poudariti moramo, da je zares lepo igrati pred polnimi tribunami.

Kako sta tekmi potekali, si lahko preberete V Preberite več.

S. Pristavnik

Preberite več: Revialna tekma v odbojki in v nogometu - junij 2018

Praetorium Latobicorum

Tudi v letošnjem šolskem letu so se učenci Marcel Barle, Lovro Keržan, Jure Medvešek, Bor Novak in Patrik More izkazali s svojim nastopom na rimskem dnevu, ki je potekal v soboto, 16. 6. 2018, v okviru Trebanjskega koša. Učenci so skozi kratko dramsko igro obiskovalcem predstavili življenje v rimski postojanki Praetorium Latobicorum, ki se je nekoč nahajala na območju današnjega mesta Trebnje.

Oglejte si fotografije.

Z Simeunić

19. mali likovni tabor učencev osnovnih šol Dolenjske

Oglejte si nekaj utrinkov z 19. malega likovnega tabora učencev osnovnih šol Dolenjske, Bele krajine in Posavja. Z učenci smo ustvarjali pri lovski koči na Trebelnem. Pri delu smo zelo uživali, kar je razvidno iz izdelkov. Tabora se je udeležilo 30 učencev z mentorji. Našo šolo so predstavljali:
Nuša Ceglar, Laura Urajnar, 9.b, Nastja Meglen, 6.c in Anže Perpar, 4.a pod mentorstvom Tanje Dvornik.