Področno prvenstvo v atletiki - maj 2018

V torek, 22. 5. 2018, so se učenci naše šole udeležili področnega prvenstva v atletiki za osnovne šole.

Dosegli so nekaj dobrih uvrstitev.

Kako jim je šlo, si preberite v Preberite več.

S. Pristavnik

Preberite več: Področno prvenstvo v atletiki - maj 2018

»Inteligenca rok« tudi na OŠ Trebnje

V torek, 22. 5., in v sredo, 23. 5. 2018, so v oddelku podaljšanega bivanja 1., 2. in 5. razreda potekale delavnice v okviru operacije »Inteligenca rok«, ki jo sofinancira EKSRP, Podukrep 19.2 (Podpora za izvajanje operacij v okviru strategije lokalnega razvoja). Vodi ga skupnost LAS STIK, z namenom uresničevanja ciljev Strategije lokalnega razvoja. Z delavnicami smo želeli povečati ozaveščenost o varovanju okolja in pomenu naravne in kulturne dediščine z inteligenco rok. Delavnice so vodile predstavnice partnerjev projekta CPU in Komunale Trebnje. Učenci so izdelali lične in uporabne izdelke iz odpadnih materialov (lončke za pisala, cvetlične lonce in lovilce sanj). Več o dogajanju si lahko ogledate na fotografijah.

Učitelji v oddelku podaljšanega bivanja

PRVI SVETOVNI DAN ČEBEL 20.5.2018

S postavitvijo izvirno poslikanih 29 panjskih končnic, ki smo jih skupaj oblikovali pri likovnem snovanju in likovno ustvarjalnem krožku pod mentorstvom Tanje Dvornik, smo obeležili 1. svetovni dan čebel. Čebelarju Petru Flisu smo polepšali domovanje čebel, ki je vsem na ogled in nam ustvarjalcem v velik ponos.

4. pohod planinskega krožka na Galetovec pri Bohinjski Beli

V soboto, 19. 5. 2018, smo zelo uspešno opravili še zadnji planinski pohod v tem šolskem letu. Na pot se je podalo 55 že zelo izkušenih mladih planincev. Že sama vožnja proti Bohinjski Beli nas je nagradila s pogledi na številne kulturne in naravne znamenitosti: Letališče Lesce Bled, Dino park, Blejsko jezero. Hoja je bila zelo zahtevna in strma. Po triurnem pešačenju smo utrujeni prisopihali na 1265 metrov visok Galetovec, ki nas je nagradil s čudovitim pogledom na Stol, Vajnez, Vrtačo, Begunjščico, Dobrčo in Bohinjsko Belo. Po kratkem počitku, ki nam je omogočil, da smo si nabrali novih moči, smo se podali v dolino. Pohod na Galetovec je kronal letošnjo sezono planinskih pohodov z zahtevnostjo in s prijetnim potovanjem po Gorenjski.

Vodnikom Planinskega društva Trebnje se iskreno zahvaljujemo za sodelovanje.

Oglejte si fotografije. Njihov avtor je vodnik Simon Murn.

A. Kastigar in Z. Simeunić

Medobčinsko tekmovanje 2018 »Kaj veš o prometu«

20180515 122050V torek, 15. 5. 2018, je bilo medobčinsko kolesarsko tekmovanje »Kaj veš o prometu« za učence 6. do 9. r. Tekmovanja se je udeležilo 8 naših učencev.

Nižjo kategorijo so zastopali Lan Mihelčič, Saša Hren, Lovro Bone in Klara Kajič. Višjo kategorijo pa Tit Zakošek, Žiga Oven, Sara Kravcar in Pika Prosenik.

Tekmovali so v ulični vožnji, spretnostni vožnji po poligonu ter v poznavanju cestnoprometnih predpisov. Najuspešnejši učenki sta bili Klara Kajič, učenka 6. razreda, ki je dosegla 2. mesto v nižji kategoriji in 2. mesto v absolutni kategoriji in Pika Prosenik, učenka 8. razreda, ki je dosegla 1. mesto v višji kategoriji.  Oven Žiga je dosegel 2. mesto v višji kategoriji, Lovro Bone pa 3. mesto v nižji kategoriji in 3. mesto v absolutni kategoriji. V tekmovanju skupin je skupina  nižje kategorije  dosegla 2. mesto, skupina višje kategorije pa 1. mesto.

Vsem kolesarjem iskreno čestitamo.

Mentor

F. Kravcar

Preberite več: Medobčinsko tekmovanje 2018 »Kaj veš o prometu«

Zaključek BZ s pisateljem Francijem Rogačem

Učenci, ki so v tem  šolskem letu brali za bralno značko, so se srečali s pisateljem Francijem Rogačem.

V sredo, 16. 5. 2018, je bilo srečanje na podružničnih šolah, v četrtek, 17. 5. 2018, pa na OŠ Trebnje.

Skozi svojo zgodbo je Franci Rogač izrazil  življenjska sporočila, ki jih lahko prebiramo tudi v njegovih pravljičnih zgodbah, odraslejši učenci pa v resnični zgodbi, iz katere lahko vsakdo pomisli, da je v življenju treba dvigniti svoja krila, a ostati trdno na tleh.

Ogledate se lahko nekaj utrinkov.

Šolska knjižnica

Naše učenke druge v državi - finale državnega prvenstva v nogometu za starejše deklice - Markovci 2018

V petek, 11. 5. 2018, smo se odpravili v Markovce na finale državnega prvenstva v nogometu. Poleg naše šole so v finalu igrale še OŠ Mozirje, OŠ dr. Bogomirja Magajna Divača in domačinke OŠ Markovci.

Naše učenke so osvojile drugo mesto, državne prvakinje pa so zasluženo postale domačinke OŠ Markovci.

Čestitamo vsem učenkam za izjemen uspeh.

Več si boste lahko prebrali v Preberite več, lahko pa si ogledate tudi slike.

S. Pristavnik

Preberite več: Naše učenke druge v državi - finale državnega prvenstva v nogometu za starejše deklice - Markovci...