Medobčinsko prvenstvo v nogometu - Mokronog 2017

Danes smo se udeležili medobčinskega prvenstva v nogometu za starejše dečke. Ker sta  bili poleg naše šole prijavljeni samo še OŠ Šentrupert in OŠ Mokronog, smo se odločili, da se turnija udeležijo še naša dekleta (izven konkurence), saj čaka obe ekipi konec novembra (28. in 30.) področno tekmovanje. Dekleta bodo takrat branile naziv področnih in državnih prvakinj, fantje pa naziv področnih podprvakov in tretje ekipe v državi. Medobčinsko tekmovanje smo izkoristili za uigravanje obeh ekip, zato rezultat ni bil v ospredju.

Kako smo igrali in vse rezultate lahko najdete v Preberite več.

S. Pristavnik

ŠOLA

URA

REZULTAT

OŠ Šentrupert  :  OŠ Mokronog

12.3o  0 : 1  (0 : 0)

OŠ Trebnje (f)  :  OŠ Trebnje (d)

12.55  0 : 0 (0 : 0)

OŠ Trebnje (f) :  OŠ Šentrupert

13.2o  2 : 0 (2 : 0)

OŠ Mokronog :  OŠ Trebnje (d)

13.5o   1 : 1 (0 : 1)

OŠ  Trebnje (d) :  OŠ Šentrupert

14. 25   0 : 3 (0 : 3)

OŠ Mokronog  :  OŠ Trebnje (f)

14.55     3 : 5 (0 : 2)

V prvi tekmi sta se pomerila domačin OŠ Mokronog in OŠ Šentrupert. Po enakovredni igri so zmagali domačini.

V drugi tekmi so se pomerila naša dekleta in fantje 8. r. Na koncu se je tekma končala brez zadetkov.

Tretjo tekmo smo igrali proti OŠ Šentrupert. Igrali smo z najmočnejšo postavo in brez težav zmagali z 2 : 0. Obakrat je bil strelec Kristijan Kastigar.

Četrto tekmo so ponovno stopila na igrišče naša dekleta. In po zelo dobri igri dobile prvi polčas. Zadetek je dosegla Ana Hostnik. Par minut pred koncem drugega polčasa so domačini izenačili, kar je bil tudi končni rezultat.

Peto tekmo so ponovno igrala naša dekleta. Poznalo se je, da so igrala dve tekmi zapored. Na koncu so izgubile proti OŠ Šentrupert s 3 : 0.

Zadnja tekma je odločala, kdo bo medobčinski prvak. Naši fantje so v prvem polčasu zadeli dvakrat (1 : 0 Kristijan Kastigar, 2 : 0 Gašper Kovačič). Nato so ponovno dobili priložnost učenci 8. r. To so domačini izkoristili in v štirih minutah izenačili. Takoj nato je na 3 : 2  povišal Simon Hostnik, 4 : 2  Kristijan Kastigar, 5 : 2  Marcel Barle. Domačini so par sekund pred koncem zadeli še enkrat in postavili končni izid 5 : 3.

Dekletom je potrebno še posebej čestitati, saj so pokazale, da se lahko enakovredno kosajo s fanti.

1. mesto  OŠ Trebnje (f)              7 točk      (7 : 3)

2. mesto OŠ Mokronog               4 točke     (5 : 6)

3. mesto  OŠ Šentrupert             3 točke     (3 : 3)

4. mesto OŠ Trebnje (d)            2 točki     (1 : 3)