Urednik založbe na obisku

V torek, 5. decembra 2017, so se učenci 6. razreda  pri uri slovenščine srečali z urednikom založbe Mladika Janezom Mušičem, ki  je predstavil pot knjige od ideje do izida, pri tem pa poudaril pomembnost vsebine in opreme knjige.

Založba Mladika izdaja tudi literarno revijo KEKEC in številko letošnjega izvoda so učenci tudi dobili. KEKEC je edina slovenska literarna revija za osnovnošolce drugega triletja in ponuja kratke zgodbe, stripe, pesmi, z literarnim natečajem  IVAN pa vabi k pisanju tudi učence.

Morda smo tudi na ta način spodbudili željo po branju, prav gotovo pa približali primerna besedila. Bralna kultura je pot k funkcionalni pismenosti.

Oglejte si slike.

Šolska knjižnica