Polfinale državnega prvenstva v nogometu za starejše dečke

V petek, 20. 4. 2018, je na naši šoli potekal polfinalni turnir v dvoranskem nogometu za državno prvenstvo.

Poleg naše šole so sodelovali še: OŠ Domžale, OŠ Božidarja Jakca in OŠ Log - Dragomer.

V finale se je uvrstila OŠ Log - Dragomer.

Rezultate ste lahko spremljali v Preberite več.

S. Pristavnik

OŠ DOMŽALE : OŠ LOG – DRAGOMER

13.00‒13.35

1 : 3 (1 : 4)

OŠ LOG – DRAGOMER : OŠ TREBNJE 2 : 1:

Strelci: 1 : 0 Lan Željko (10. min), 2 : 0 Filip Cukljati (15. min), 2 : 1 Mark Kolenc (18. min)

V prvi tekmi so bili naši učenci zelo nespretni pred nasprotnikovim golom, saj so si pripravili veliko zelo lepih priložnosti, a le enkrat zadeli. Nasprotniki pa so naše redke napake znali kaznovati in zmagali. Naj omenimo, da si nasprotniki v drugem polčasu niso priprapivili nobene konkretne priložnosti, naši učenci pa jih zgrešili najmanj osem samo v drugem polčasu.

OŠ TREBNJE : OŠ DOMŽALE: 1 : 4

Strelci: 0 : 1 Kristjan Latinčič (5. min), 0 : 2 Kristjan Latinčič (12. min), 1 : 2 Kristijan Kastigar (22. min), 1 : 3 Tilen Babič (23. min), 1 : 4 Tilen Babič (30. min)

V drugi tekmi so fantje ponovno pokazali lep nogomet, od začetka so narekovali močan tempo, nato pa sta sledili dve veliki napaki, ki so ju nasprotniki izkoristili. V drugen polčasu so končno le zadeli, a že v naslednji minuti prejeli zadetek in si s tem zaprli vrata za napredovanje v finale.

OŠ BOŽIDARJA JAKCA : OŠ TREBNJE: 4 : 3

Strelci: 0 : 1 Tio Berk (3. min), 1 : 1 Denis Tara (17. min), 2 : 1 Denis Tara (17. min),     2 : 2 Simon Hostnik (18. min), 3 : 2 Nikola Jovičević (23. min), 3 : 3 Marcel Barle (23. min), 4 : 3 Emir Saitoski (25. min)

V zadnjo tekmo so odšli neobremenjeni in z željo po vsaj eni zmagi. Ponovno so odigrali odličen prvi polčas in tudi vodili. Nato so nasprotniki takoj na začetku drugega polčasa izenačili in tudi povedli. A se naši učenci niso dali, saj so takoj odgovorili z zadetkom. Nato je sledila naša napaka, katero so gostje izkoristili. Še v isti minuti je učencem uspelo izenačiti. Na koncu je sledil še ena napaka in izvrstno izveden protinapad, katerega so nasprotniki kronali z izjemnim zaključkom. Naši učenci so imeli še par lepih priložnosti, a žal niso več zadeli.

Vsem učencem čestitamo za lepe predstave v letošnjem šolskem letu in za uvrstitev v polfinale.

Našo šolo so zastopali: Kristijan Kastigar, Nik Kastigar, Jure Smolič, Marcel Barle, Mark Kolenc, Simon Hostnik, Gašper Kovačič, Florian Umek in Tio Berk.