FRANKOFONSKI FESTIVAL

Frankofonski festival festival 18 768 11V četrtek, 17.5.2018, smo učenci 9. razreda, ki obiskujemo izbirni predmet francoščina odšli z vlakom v Kranj in sicer na Frankofonski festival. Tam se vsako leto zberejo ljubitelji francoščine iz slovenskih osnovnih šol. Letos je festival potekal že 17. leto. Pred začetkom festivala so nam razkazali mesto in nas peljali na stojnice, kjer smo se lahko posladkali s palačinkami in makroni. Makrone  je prodajal kar sam chef Karim Merdjadi. Nato  se je festival začel. Vsaka šola je nastopila z različnimi točkami, kot so skeči, plesne in pevske točke, recitacije itd. Osnovna šola Trebnje je nastopila s pesmijo Aux-Champs- Elysees (Čez šuštarski most). V občinstvu je bil celo naš predsednik Borut Pahor. Zelo smo se zabavali in doživeli nekaj novega.

Hana Kanc