Get Adobe Flash player

SIO 2020

sio2020

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.

Pomembne povezave

MIZKS splet noga obcina

MINISTRSTVO ZA IZOBRAŽEVANJE, ZNANOST IN ŠPORT

OBČINA TREBNJE

noga ric

noga zrss

DRŽAVNI IZPITNI CENTER

ZAVOD REPUBLIKE SLOVENIJE ZA ŠOLSTVO 

Prijavno okno

Domov

Slovo generacije 2009-2018

GEN rimski 18 591V četrtek, 14. 6. 2018, so se z valeto poslovili učenci generacije 2009—2018. Ostalim učencem Osnovne šole Trebnje so se v spomin zapisali tudi s posebno pozornostjo v njihovem zadnjem tednu pouka. Vsem učencem od 1. do 8. razreda so razdelili bombone in jim s tem polepšali dan. Tako so na svoj način nadaljevali tradicijo, s katero je pričela predhodna generacija učencev 9. razreda.

Ob njihovem slovesu na valeti je ravnatelj Rado Kostrevc tako njim kot tudi njihovim staršem in učiteljem namenil naslednje besede:

 »Dragi učenci, spoštovani starši, cenjeni učiteljski zbor, gostje in vsi, ki ste v teh letih spremljali te mlade ljudi na njihovi poti v samostojnost!

»Noben dan ni enak drugemu in vsako jutro ima svoj posebni čudež, svoj čarobni trenutek, v katerem ponikajo stara stvarstva in se rojevajo nove zvezde,« je že davno zapisal znani brazilski pisatelj svetovnega slovesa Paulo Coelho. Generacija devetošolcev, ki je vstopila v šolo zanje že daljnega leta 2009, danes nagovarja stara stvarstva, da jih sprejmejo na svojo pot odkrivanja sveta in zvezd, ki nanje šele čakajo, vas pa je, dragi starši, skrbelo predvsem to, kako se bodo vaši otroci, takrat prvošolci, vključili v življenje in delo šole, ko pa so bili še tako majhni in po vaše nebogljeni. Zato je tudi današnji dan poseben in svojevrsten čudež. Verjamem, da danes z veseljem in ponosom gledate svoje otroke, ki so se uspešno soočili z vsemi ovirami, ki jih je v njihova življenja prinašalo odraščanje. Danes odhajajo na novo pot, ki je morda bolj nepredvidljiva in zahtevna tudi zato, ker je vsak začetek vedno najpomembnejši in najbolj zahteven del naloge. V letih osnovnošolskega šolanja so vaši otroci nabrali veliko različnega znanja, izkušenjskih vzorcev, oblikovali nova spoznanja in morda tudi kakšno novo vrednoto. Skupaj z učitelji in razredniki, ki so jih vodili in usmerjali, smo jih varno pripeljali v pristan, od koder se bodo odpravili na novo pot, na novo pustolovščino, novemu čudežnemu dnevu naproti.

V teh letih so iz dečkov in deklic odrasli v fante in dekleta, ki bodo lahko dosegli skoraj vse, kar bodo želeli, če se bodo le dovolj potrudili za to. S svojimi dosežki pri pouku, na tekmovanjih in različnih preizkusih so dokazali, da so odlični športniki, da jih navdušuje kultura, umetnost, literatura, znanost, raziskovanje, včasih celo vse skupaj. Da so zavzeti za delo, prizadevni, marljivi, da pri tem znajo razmišljati s svojo glavo in svoje mišljenje tudi na primeren način izraziti. Zaradi vsega tega so bili že sedaj zelo uspešni in bodo zagotovo tudi v nadaljnjem življenju.

Pri marsikomu od njih je bilo samozavest potrebno zgraditi postopoma, iz temeljev, ampak pomembno je to, da so bili in so še tudi sami borci; borci za znanje, za zdravje, za srečo, za uspeh in za življenje. Borci, kot mladi ljudje morajo biti. Pri tem pa, poudarjajo razredniki, je pomembno, da so bili praviloma vodljivi, prijazni, kulturni, če seveda pustimo ob strani njihovo živahnost in igrivost, ki pa vsekakor pritiče mladim ljudem v polnem zavedanju cveta mladosti. Zato verjamemo, da bodo lahko odprli vsa tista vrata v življenju, ki jih bodo želeli in se uspešno soočali z novimi izzivi.

Dragi starši, verjamem, da ste se po svojih najboljših močeh trudili biti nam razumevajoč sopotnik, vašim otrokom pa trdna opora v zahtevnem procesu pridobivanja znanja in učenja življenja. Zahvaljujem se vam za sodelovanje, pomoč in razumevanje, ki ste nam ga izkazovali v letih naše skupne poti. Uživajte ob spoznanju, da so vaši otroci prestopili prvo veliko stopnico na poti k odraslosti in veselite se njihove nadaljnje rasti. Če razredniki pravijo, da so vaši otroci kot metuljčki, ki bi radi odleteli, a si obenem še vedno želijo varnega doma, potem sam dodajam, da jim pomagajte, da bodo okrepili svoja krila, a ne pozabite, da morajo poleteti sami, s svojo močjo.

Drage učiteljice in učitelji, razredniki, bili ste pomembni soustvarjalci v procesu odraščanja te generacije. Za vse to, kar ste vlagali v te mlade ljudi po strokovni in po zelo pomembni človeški plati, se vam danes zahvaljujem. Tudi vaša prizadevnost in predanost poslanstvu sta vtkani v vse dosežke učencev in sta pomembni popotnici na njihovi nadaljnji poti.

In vi, dragi učenci. Danes odhajate od znanega k neznanemu. Odpovedati se znanemu v korist neznanega pa zahteva pogum. Ob vseh mojih čestitkah za dosežene uspehe sem vas vedno spomnil na to, da morate za razvijanje talenta, ki ga imate, vlagati veliko truda, ob tem pa imeti tudi kanček sreče, da lahko posežete po najvišjih dosežkih. S svojim dosedanjim delom ste dokazali, da se niste zanašali le na tisti kanček sreče, ampak da ste bili pripravljeni vlagati trud in da imate pogum za soočanje z izzivi. S svojim delom in dosežki ste obogatili vse nas, zato se vam zahvaljujem. Spominjali se vas bomo z veseljem in nostalgijo, saj ste izjemna generacija, ki se nas je močno dotaknila. Generacija, ki je šolo na področju znanja odprla tudi v mednarodni oz. svetovni prostor. Vedite, da ste z vašimi dosežki pridobili več znanja, več izkušenj, modrosti, samozavesti, postali ste zrelejši.

Čestitam vam za uspešno dokončano osnovnošolsko pot, še posebej vsem odličnikom in za vse vrhunce, ki ste jih uspeli doseči. Vi, ki ste inovativna in kreativna generacija, boste kreirali svet prihodnosti. Zato v nadaljevanju svoje poti ne pozabite pisateljeve misli, ki pravi: »Vsak ima svoj kreativni potencial in tisti trenutek, ko začnete izražati svoj kreativni potencial, lahko začnete spreminjati svet” (Paulo Coelho). Pojdite in ga spreminjajte. Pa srečno, devetarji.«

Njegovim čestitkam in željam se pridružujemo tudi razredniki generacije 2009—2018.

Z. Simeunić

Lo.Polis za učitelje

lopolis

 

Dostop do spletnega e-dnevnika in e-redovalnice.

Lo.Polis za starše

LOPOLIS

 

Povezava za odjavo/prijavo prehrane, dostop do e-redovalnice.

Elektronske govorilne ure

egu

 

Povezava za prijavo na govorilne ure.

Če si še niste ustvarili računa, se lahko registrirate tukaj.

Informacije v drugih jezikih

angleski bosna crna gorahrvaskamakedonijanemskiromi

Avtorske pravice © 2015, Spletna stran OŠ Trebnje. Vse pravice pridržane.

Stran ureja in oblikuje Jernej Gabrijel.