Revialna tekma v odbojki in v nogometu - junij 2018

Tudi letos smo na naši šoli ob koncu šolskega leta organizirali tradicionalno tekmo med učiteljicami in učenkami v odbojki in med učitelji in učenci v nogometu. Devetarji se s tem dokončno poslovijo od nas. Poudariti moramo, da je zares lepo igrati pred polnimi tribunami.

Kako sta tekmi potekali, si lahko preberete V Preberite več.

S. Pristavnik

Najprej so na parket stopile učiteljice in učenke. Bolje so začele učiteljice, ki so hitro povedle s 6 točkami razlike. Učenke so se po prvotni nervozi zbrale, počasi lovile zaostanek in povedle z 18 : 16, a so se učiteljice na koncu dobile niz s 25 : 20. V drugem nizu so stopile na plin že od začetka in učenkam niso dovolile presenečenja. Niz so dobile  25 : 15 in zmagale z 2 : 0.

Na koncu smo se učitelji pomerili še z učenci v nogometu. Učenci so povedli že po 30 s igre, ko je skoraj s sredine igrišča projektil pod prečko poslal Kristijan Kastigar. Učenci so bili v prvi tretjini boljši, a smo učitelji izenačili preko Marka Radlja. Po izenačenju se je igra malo umirila do dveh sekund pred koncem tretjine, ko je z razdalje ponovno zadel Kristijan Kastigar in povedel učence v vodstvo z 2 : 1.

V drugi tretjini je bila slika drugačna. Učitelji smo začeli igrati bolj agresivno, kar se nam je obrestovalo, saj smo preko Smiljana Pristavnika izenačili. To je bil tudi edini gol v drugi tretjini.

V zadnji tretjini smo oboji napadali, a je na koncu ostal izid nespremenjen - 2 : 2.

Učenkam in učencem se zahvaljujemo za športno odigrani tekmi in jim želimo veliko uspeha v prihodnosti.