Proslava

V petek, 22. junija 2018, smo imeli na Osnovni šoli Trebnje proslavo. Z njo smo počastili prihajajoči praznik dan državnosti, ob tem pa ne smemo pozabiti tudi na uspešen zaključek šolskega leta, kajti počitnice že čakajo na nas.

Prireditev sva pripravili Mojca Pekolj in Brigita Nadrih. Program sta povezovala Rebeka Zaletelj in Nejc Zoran.

Nastopali so učenci naše šole, program pa so obogatili še pripadniki Slovenske vojske, folklorna skupina Kres in skrita gostja Irena Tratnik Dosso. Zaigrali so nam člani komorne skupine Glasbene šole Trebnje ter Hana Kanc in Jan Jarc. Zaplesale so mažorete in učenke ritmične gimnastike. Učenci so deklamirali pesmi in uganke Otona Župančiča, našega pesnika, dramatika in prevajalca, saj letos obeležujemo 140 let njegovega rojstva. Z govorom je svoj del k mozaiku dogajanja dodal tudi ravnatelj šole Rado Kostrevc.

Učenci, ki so dosegli srebrna in zlata priznanja na državnih tekmovanjih iz znanja na različnih področjih, so prejeli tudi knjižne nagrade. Prav tako so prejeli nagrade športniki, ki so na državnih tekmovanjih v šolskem letu 2017/18 dosegli 1., 2. ali 3. mesto. Učencem so čestitali mentorji in ravnatelj.

Prireditev smo zaključili s pesmijo. Gospa Irena in pevski zbor sta nam zapela pesmi Malo miru in Leteti. Zdaj pa je čas, da šolske torbe pospravimo in si napolnimo počitniške malhe z nekaj brezskrbnosti, igre, druženja, potepanji.

In letim, kar letim tja do sonca,

Obliva veselje me, grem še naprej.

Kakor pika je svet, ne preseže začrtanih mej …

Melodija prelepa se sliši samo še za me.

Mojca Pekolj in Brigita Nadrih