Opis projekta

PROJEKT O IGRAH, IGRAČAH TER IGRANJU NEKOČ IN DANES

Igra je otrokova pot k spoznavanju sveta, v katerem živi in v katerega je poklican, da ga spremeni.                                                                                    (M. Gorki)

Cilji projekta

Učenci povežejo svoja znanja o igračah in igrah z izdelavo in uporabo iger in igranja danes in pred nedavnim.

S pogovori s starejšimi vzpostavljajo medsebojne stike in krepijo medgeneracijsko sodelovanje in učenje (tudi mladi lahko marsičesa naučijo starejše).

Ugotavljajo, da igra s sovrstniki utrjuje prijateljstvo in ponuja več »kot predajanje virtualnim (računalniškim) igricam«;

Bogatijo svoj svet razmišljanja z novimi spoznanji.

Izvajanje projekta

Projekt bo potekal do meseca marca. Učenci naše šole bodo ustvarjali in raziskovali pri urah pouka, interesnih dejavnostih, na dnevih dejavnosti, v podaljšanem bivanju.

Vodji projekta: Metoda Livk

Marija Strah