Prehrana

Vloga za prijavo na prehrano (objavljeno 15. 05. 2017).

Za otrokov razvoj je zelo pomembno, da v dopoldanskem času zaužije vsaj en obrok. Zato učencem 1. razreda postrežemo z zajtrkom, učencem ostalih razredov pa z malico ob 9. 55 uri. Poleg tega smo se vključili v projekt Shema šolskega sadja in zelenjave, ki otrokom ponuja sveže sadje in zelenjavo po razporedu zapisanem v šolski jedilnici in označenem na jedilniku.

Učenci se lahko naročijo na zajtrk, malico, kosilo in popoldansko malico.
Pripravljali bomo obroke po naslednjih cenah (med šolskim letom se lahko spremenijo):

1. zajtrk (cena 0, 80 €)
  2. malica (cena 0, 80 €)
  3. popoldanska malica za učence podaljšanega bivanja (cena 0, 80 €)
  4. kosilo za učence 1. – 3. razreda (cena 1, 98 €)
  5. kosilo za učence 4. - 6. razreda (cena 2, 09 €)
  6. kosilo za učence 7. – 9. razreda (cena 2, 30 €)

V primeru bolezni ali druge odsotnosti učenca so dolžni starši odjaviti prehrano za določen čas oz. čas odsotnosti učenca. Prehrana se odjavi v pisarni pisarniške referentke do 8:00 za dan odjave. Starši odjavijo prehrano ustno, preko Lo.Polisa za starše (le na OŠ Trebnje), po elektronski pošti na naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., po faksu na številko 07/34 81 890, pisno ali po telefonu na številko 07/34 81 885. V primeru odsotnosti delavke v strojepisnici se preklic odda v tajništvu.

Na podružnicah starši odjavijo prehrano pri razredniku, in sicer:
PŠ Dobrnič na tel. št.  07/34 81 860
PŠ Dolenja Nemška vas na tel. št.: 07/34 66 406
PŠ Šentlovrenc na tel. št.: 07/30 48 304

Prav tako so starši dolžni prijaviti prehrano, ko učenec ni več odsoten.

Starši so dolžni finančne obveznosti poravnati v zakonitem roku. Če po enkratnem pisnem obvestilu ne poravnajo obveznosti, ki jih je učenec dolžan šoli, se mu ta storitev ukine.

Subvencionirana šolska prehrana

V letošnjem šolskem letu bo subvencioniranje šolske prehrane učencev potekalo po postopkih, ki so opredeljeni v Pravilih o šolski prehrani.

Dietna prehrana

Učencem pripravimo na podlagi zdravniškega potrdila tudi dietne obroke.

Potrdilo o medicinsko indicirani dieti, si lahko natisnete tukaj. Obrazec vam izpolni otrokov pediater. Vse dodatne informacije dobite tukaj. Tudi v primeru, da se dieta ukine, je potrebno prinesti potrdilo o ukinitvi diete. Zdravniško potrdilo velja do datuma na potrdilu.

Pomembo je, da starši teh otrok v primeru daljše odsotnosti le-to javijo tudi organizatorki prehrane na elektronski naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., saj so obroki dnevno prilagojeni in pripravljeni po individualnih zahtevah posameznega učenca. Vse dodatne informacije v zvezi z dietno prehrano lahko dobite na objavljenem elektronskem naslovu.