Knjižnični red

Poslanstvo šolske knjižnice

S svojim knjižnim gradivom šolska knjižnica zagotavlja, širi in poglablja znanja učencev. Usposablja jih za samostojno učenje in ustvarjalno delo. Sodeluje pri uresničevanju sodobnih oblik vzgojno-izobraževalnega dela.

Članstvo in izkaznica

Vsi učenci in delavci šole so člani šolske knjižnice. Članarine ni.

Čas odprtosti

Knjižnica je za izposojo gradiva odprta vsak dan od 7.00 do 8.20, od 9.55 do 10.15 in od 11.50 do 14.30 ure.

Izposoja knjižničnega gradiva, izposojevalni roki

Uporabniki knjižnice si lahko izposojajo knjige na dom ali v čitalnici.

Izposojevalni roki:

Knjige (strokovne in leposlovne):   14 dni

Vsako knjigo je možno po poteku izposojevalnega roka podaljšati še za 14 dni, če ni rezervirana za drugega uporabnika.

Neknjižno gradivo (avdio- in videokasete, zgoščenke, multimedijske zgoščenke) je  namenjeno za uporabo pri pouku, zato si ga učenci ne izposojajo.

Čitalniško gradivo (leksikoni, slovarji, priročniki, enciklopedije, atlasi) in serijske publikacije (časniki, časopisi) lahko uporabljajo uporabniki le v čitalnici.

Možne so rezervacije izposojenega gradiva.

Medknjižnična izposoja je možna z vsemi vrstami knjižnic v Sloveniji. Stroške medknjižnične izposoje poravna uporabnik.

Ob koncu šolskega leta je potrebno vse izposojeno gradivo vrniti v šolsko knjižnico.

Nerednim uporabnikom se lahko izposoja odreče, dokler ne poravnajo svojih obveznosti.

Odnos do knjižničnega gradiva

S knjižničnim gradivom uporabniki skrbno ravnajo. Poškodovano ali izgubljeno knjižnično gradivo nadomesti uporabnik z novim ali s po vsebini enakovrednim gradivom v dogovoru s knjižničarko.