Obnašanje v knjižnici

Obnašanje v prostorih knjižnice
V knjižnici ohranjamo mir in študijsko vzdušje. Učenci upoštevajo moralna in etična pravila obnašanja. Kakršnakoli dejavnost ali vedenje posameznika, ki bi motilo ali oviralo tekoče delo v šolski knjižnici, ni dovoljeno. V skladu s tem uporabniki šolske knjižnice upoštevajo KNJIŽNIČNI RED in se ravnajo po ustreznih navodilih šolskega knjižničarja.

V primeru, da se uporabnik kljub opozorilu šolskega knjižničarja neprimerno vede, mora zapustiti knjižnico.

Pravila obnašanja pri uporabi računalnikov
Osebni računalniki se uporabljajo samo za pregledovanje svetovnega spleta in iskanje informacij v podatkovnih bazah. Učencem je dovoljeno, da uporabljajo računalnik pod nadzorom šolskega knjižničarja. Pri uporabi imajo prednost uporabniki, ki potrebujejo informacije za šolsko delo. V času izposoje lahko posamezni učenec uporablja računalnik največ 30 minut. Obvezno je evidentiranje na listi uporabnikov s podpisom. V primeru, da se potrebuje računalnik za ostale potrebe knjižnice, je treba mesto odstopiti knjižničarki. Učencem, ki zlorabijo pravila pri uporabi računalnikov, se odreče pravica do uporabe.